ВІЛЬНОГІРСЬКИЙ ЛІЦЕЙ  №4

ВІЛЬНОГІРСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

«Україна для кожної дитини»:

дізнайтеся, як прийняти дитину в родину

В Україні тисячі дітей зростають без сім‘ї та позбавлені батьківської турботи. Але для кожної дитини сім’я – це можливість зростати в любові та безпеці, відчувати турботу, долати разом труднощі. Сімейні форми виховання, усиновлення та послуга патронату можуть дати дітям стабільне майбутнє, а родинам — радість від турботи про інших. 

На платформі dity.gov.ua («Україна для кожної дитини») ви зможете дізнатися все про сімейні форми виховання, усиновлення та послугу патронату. Цей ресурс створений, щоб підтримати тих, хто хоче запропонувати дитині свою родину. Там ви знайдете покрокові інструкції, поради фахівців і необхідну підтримку на кожному етапі. 

Ви можете обрати той шлях, який підходить саме вам:

🔹 Усиновлення або “народження серцем” — прийняття дитини в сім’ю на правах рідної. Усиновлювачі мають такі ж права й обовʼязки щодо дитини, як і батьки.
🔹 Опіка/піклування: переважно для родичів, але й для тих, хто пройшов спеціальне навчання. Ви стаєте законним представником/-цею дитини та відповідаєте за її життя, здоров'я, фізичний і психічний розвиток. При цьому держава надає фінансову підтримку на утримання дитини.

🔹 Прийомна сім'я: це родина або людина, яка прийняла на виховання до 5 дітей. Тут діти отримують тепло, підтримку і мають можливість зростати та розвиватися в безпеці й любові. Держава виділяє кошти на утримання дітей.

🔹 Великі прийомні сім’ї (ДБСТ): беруть на виховання та спільне проживання не менше, ніж пʼять дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. А держава виплачує грошове забезпечення батькам-вихователям, а також соціальну допомогу на кожну дитину. 

🔹 Патронат: тимчасовий догляд та реабілітація в сім'ї патронатного вихователя, що допомагає дитині відчувати родинне тепло, поки батьки долають труднощі. Держава оплачує роботу патронатного вихователя та виділяє кошти на утримання дитини.

Дізнайтеся, як прийняти дитину в родину, на dity.gov.ua. 

Кампанія «Україна для кожної дитини» здійснюється за підтримки Координаційного центру з розвитку сімейного виховання та догляду дітей, Міністерства соціальної політики України, ЄС та Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні. Її зміст не обов’язково відображає позицію ЄС і ЮНІСЕФ.

2 квітня – Всесвітній День

розповсюдження знань про аутизм

Кір - небезпечне вірусне захворювання

В нашій країні  реєструють випадки кору – небезпечного вірусного захворювання, яке поширюється надзвичайно стрімко та може мати серйозні наслідки для здоров’я.

Щеплення проти кору проводять уже понад 50 років. До впровадження вакцин від кору щорічно у світі вмирало близько 2,6 млн людей.

Для захисту від хвороби дітям необхідно отримати 2 дози вакцини.

За календарем щеплень України перше щеплення роблять у 12 місяців, у 6 років - друге щеплення. 

Якщо ваша дитина не має планових щеплень від кору, їх необхідно наздогнати якнайшвидше. Для цього є низка вагомих причин:

1. Кір — одна з найзаразніших інфекцій,  9 із 10 невакцинованих людей, що контактують із хворим, теж інфікуються. Підхопити хворобу можна будь-де – у  дитсадку, школі, бомбосховищі, громадському транспорті.

2. Спалахи кору циклічні й відбуваються в Україні кожні 4-5 років. Попередній був у 2017–2019 роках. Одна з причин цього — недостатнє охоплення щепленнями.

3. Кір має серйозні ускладнення. Захворювання може призвести до пневмонії, вушної інфекції, запалення мозку, а також до інвалідності та смерті.

4. Вірус кору пригнічує на кілька місяців, а то й років імунітет людини, яка перехворіла, викликаючи «імунну амнезію». Це робить людину більш вразливою до інших інфекцій.

5. Специфічного лікування проти кору немає. Єдиний надійний захист від цієї хвороби — вакцинація.

 

З 17 липня до кінця вересня 2023 року в Україні триває загальнонаціональна «наздоганяюча» кампанія з вакцинації дітей від кору.

Перевірте  вакцинальний статус своєї дитини, зверніться до сімейного лікаря та захистіть дитину від небезпечного захворювання. 

 

Вакцина проти кору, епідемічного паротиту, краснухи (КПК).

 

Вакцинація дітей проводиться  вакциною М-М-Р ІІ, виробник вакцини - Харлем, Нідерланди/Haarlem, Netherlands.

 Вакцина містить ослаблені штами вірусів кору, епідемічного паротиту, краснухи.

Щеплення проводиться підшкірно в дельтоподібний м'яз плеча.

Для планової вакцинації Календарем щеплень передбачено проведення 2 доз: у 12 місяців та 6 років.

 У разі відсутності щеплень діти у 6 років та старші отримують 2 щеплення з інтервалом 1 місяць.

У Дніпропетровській області у рамках «наздоганяючої» кампанії проведено більше 6 тисяч щеплень, надзвичайних ситуацій після імунізації не зареєстровано.

Медичні заклади Дніпропетровської області отримали достатньо вакцини для охоплення вакцинацією всіх дітей віком до 17 років, які у минулому з різних причин не були вакциновані, або мають лише одне щеплення.

Щеплення від кору безпечні, ефективні та безоплатні.

Варто вакцинувати дитину вчасно, а якщо пропустили щеплення, негайно зверніться  до лікаря та якнайшвидше надолужте пропущену вакцинацію. 

 

Правова підстава проведення профілактичних щеплень.

 

Відповідно до статті 15 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» (далі – Закон),  діти, які не отримали щеплення, що передбачене національним календарем, не мають права відвідувати навчальні заклади.

Згідно із статтею 12 Закону  профілактичні щеплення проти дифтерії, кашлюка, кору, поліомієліту, правця, туберкульозу є обов’язковими і включаються до календаря щеплень.

Згідно із частиною 1 статті 15 Закону, прийом дітей до виховних, навчальних, оздоровчих та інших дитячих закладів проводиться за наявності відповідної довідки закладу охорони здоров’я, в якому дитина перебуває під медичним наглядом. Довідка видається на підставі даних медичного огляду дитини, якщо відсутні медичні протипоказання для її перебування у цьому закладі, а також якщо їй проведено профілактичні щеплення згідно з календарем щеплень і вона не перебувала в контакті з хворими на інфекційні хвороби або бактеріоносіями.

 Частиною 2 статті 15 Закону, встановлено, що дітям, які не отримали профілактичних щеплень згідно з календарем щеплень, відвідування дитячих закладів не дозволяється.

Згідно із статтею 49 Конституції України, кожен має право на охорону здоров’я, а держава забезпечує санітарно-епідемічне благополуччя.

 Згідно з частиною 3 статті 3 Закону України «Про освіту» право особи на освіту може реалізовуватися шляхом її здобуття на різних рівнях освіти, у різних формах і різних видів.

 Згідно із статтею 9 Закону України «Про освіту», передбачено, що освіта може здобуватися у інституційній формі (очна (денна, вечірня), заочна, дистанційна, мережева), або індивідуальній (екстернатна, сімейна (домашня), педагогічний патронаж).