тиждень психології

Тиждень мистецтва

Тиждень української філології

та зарубіжної літератури

У період з 16.10 по 21.10.2023 року у ліцеї пройшов тиждень української філології та зарубіжної літератури. Здобувачі освіти 5-11-х класів стали активними учасниками різноманітних мовно-літературних заходів, олімпіад, конкурсів. Програма предметного тижня була, як завжди, досить насиченою. Усі заплановані заходи сприяли активізації пізнавального інтересу здобувачів освіти до української мови та літератури, а також сприяли розвитку їх креативності, спостережливості й винахідливості.

Надзвичайно цікавими й корисними були експерименти в мовній лабораторії “Рівень цУКРу в крові” (вчитель Роскокоха Т.В.), під час роботи якої учні робили свої перші  “відкриття” й наукові досліди, як-от: шукали україномовні відповідники до англіцизмів, правильний наголос у загальновживаних словах, підбирали потрібний паронім, намагалися за допомогою емодзі розкодувати приховану назву тощо. Під час “Мовної толоки” восьмикласники переконалися, що мова єднає покоління українців, що лексичні багатства нашої солов`їної вражають, а граматичні особливості потребують неабияких зусиль. До Дня української писемності та мови учні дев`ятого класу підготували вітальні постери в Canva.

А п'ятикласникам 5-Б класу (вчитель Роскокоха Т.В.) випала честь пройти усі завдання захопливої гри-квесту “Мовні перегони. Охочі до науки стали учасниками Всеукраїнської олімпіади з української мови від “Всеосвіти”, обдаровані писали есе та вірші на всеукраїнські конкурси; усі, хто забажав, стали учасниками обласної вікторини “Наша мова солов'їна, в нас вона єдина”. Ще п'ятикласники стали учасниками міського відеочеленджа з виразного читання поезії Кобзаря до Дня української писемності та мови.  Одинадцятикласники мали можливість переглянути всеукраїнський урок єдності на актуальну в даний час тему «Як не піддаватися маніпуляціям та залишатися згуртованими» (вчитель Носова А.О.).

Тиждень природничих наук

Тиждень англійської філології